Informacje o rejsie

Opis rejsu  

Zapraszamy na niezwykły rejs po Morzu Jońskim. Zabierzemy Cię w najciekawsze miejsca gdzie poznasz Grecję od zupełnie innej strony. Zobaczysz miejsca okrzyknięte przez wielu za najpiękniejsze w Europie, jak też i takie do których dociera naprawdę niewielu.  

W planie zwiedzanie najpiękniejszych wysp położonych na Morzu Jońskim -możliwe dłuższe przeloty. Planujemy postoje w portach, na kotwicy, w malowniczych zatoczkach w których będzie możliwość morskich kąpieli w bardzo przyjemnej temperaturze wody. Wielbiciele słonecznych kąpieli również nie będą zawiedzeni, gdyż słońca z pewnością nie zabraknie.  

W nastrojowych tawernach poznamy sekrety miejscowej kuchni, która zadowoli nawet najbardziej wymagających smakoszy.  

WYŻYWIENIE PODCZAS REJSU 

Zakupu prowiantu dokonuje załoga w dniu zaokrętowania na jachcie.  

Koszty zakupów pokrywane są ze składki do wspólnej( kasy jachtu.)  

Podczas rejsu załoga dokonuje podziału na wachty kambuzowe i ze wspólnie zakupionych produktów przygotowuje posiłki dla całej załogi.  

Załogi wybierają się często na spożywanie posiłków w restauracjach i kwestia rozliczenia takich spotkań pozostaje do uzgodnienia z całą załogą. 

REJS 

Ten rejs ma charakter turystyczno-stażowy. Nie wymagamy od uczestników doświadczenia żeglarskiego (choć jest ono oczywiście mile widziane).  

Na rejs zapisać się mogą osoby w różnym wieku, przyjmujemy pojedyncze zgłoszenia oraz zgłoszenia grupowe.  

Po zakończonym rejsie uczestnicy otrzymują opinię z rejsu, gdzie przepływane godziny wliczają się do stażu na morzu.  

Rejs odbędzie się na jachcie jednokadłubowym typu Bavaria 50 Cruiser , wyposażonym w 5 kabiny dwuosobowe, przestronną messę i 3 toalety. 

  

Długość trasy i odwiedzane miejsca uzgadniamy zawsze z załogą. Każda grupa podejmuje decyzje o ostatecznym kształcie rejsu na podstawie naszych informacji o ciekawych miejscach i czasie pływania od 2 do 8 godzin/dziennie 

JAKI REJS WYBRAĆ?

Rejs w Grecji to z pewnością jedna z najbardziej atrakcyjnych ofert. Ze względu na długość tras i różnorodność odwiedzanych miejsc  każdy rejs jest inny i dostarcza różnych  wrażeń.  Piękne widoki są zapewnione w każdym wariancie, dodatkową możliwością jest  zorganizowanie przez nas rejsu tematycznego:

Opisy rejsów i przykładowe trasy w zakładce:
Rejsy morskie
Wybierz rejs dla siebie

Dojazd do Grecji

Samolot

Tanich lotów na rejsy najlepiej szukać bezpośrednio u przewożników albo w przeglądarkach np:skyscanner, plfly4free.pl, mlecznepodroze.pl, loter.pl
Najbliższe lotniska:


Lotnisko: Korfu
Ioannis Kapodistrias International Airport

Odległość: 42 km
www: cfu-airport.gr

Lotnisko: Janina
Odległość: 64 km

Lotnisko: Preweza
Aktion Preveza

Odległość : 82km
https://www.pvk-airport.gr/el

Dworce autobusowe

ΚΤΕΛ Θεσπρωτίας
KTEL Thesprotias
Odległość: 5.6 km

ΚΤΕΛ Παραμυθιάς
KTEL Paramythias
Odległość: 24 km

Dojazd własny

Należy pamiętać o wykupie  winietek